Information om Cocker spaniel från Rasdata.nu

MH-beskrivning

Resultat i namnordning


2018-09-02 Nossebro SBK
RLD N RLD F Axel Wadström Mikael

2018-06-10 Borås SBK
RLD N RLD F Gilljams Special Air Police Borg Eva

2018-04-29 Hagfors SBK
Stella Pålblad Mikael

2018-04-14 Mjölby Bk SBK
Happy Pearls Dark Heaven Kronqvist Anders

2017-07-23 Mönsterås SBK
Sundew's La Boh¶me Ståhl Roth Gunborg

2017-07-01 Västerås SBK
TJH Lyckostigens Explosiva Emil Edlund Marie

2017-05-27 Tollarp SBK
RLD N Manaca's Cartoon Show Von Gegerfeldt C

2017-05-14 Örebro SBK
Smedmästarens Ivriga-Fenja Pettersson Elisabeth

2017-05-01 Kumla SBK
Line Sam Anniversary Queen Bergström Elisabeth

2016-10-22 Skara SBK
Sjösvängens Kan Och Vill Viska Wadström Mikael
Sjösvängens Full Koll Wadström Mikael
Sjösvängens Noll Koll Wadström Mikael
Sjösvängens Lyckorus Wadström Mikael

2016-10-15 Göta SBK
SE VCH NO VCH Support Just Me Andersson Owe

2016-09-04 SBK
Enchanting Cocker's Spicey Muskot Wadström Mikael

2016-04-23 Norrtälje SBK
Merry Cocktails Sanity Rainsson Agneta

2016-04-16 Jönköping SBK
SE VCH RLD N Jazz Up's Tribute to Sparkling Star Andersson Stefan

2016-03-12 Karlskrona SBK
LPI RLD N RLD F RLD A Smedmästarens Hugo Lindfalk Ingrid

2015-11-08 Färjestaden SBK
Big Green Walley's Pysen Ståhl Roth Gunborg
Big Green Walley's Orup Ståhl Roth Gunborg

2015-10-11 Östersund SBK
Björås Black Bill Bylund Mikael

2015-10-04 Göteborg SBK
SE VCH Ricemountain's Sprite Nordlinder Roger

2015-09-19 Umeå SBK
LPI LPII LPIII SPH I SPH II Lyckostigens Häftiga Hellner Wacek Christine

2015-09-13 Mönsterås SBK
RLD A Lyckostigens Kaxiga Kalla Melanoz Carina

2015-09-12 Mönsterås SBK
Milovi's Twist Ståhl Roth Gunborg

2015-09-06 Motala SBK
RLD N RLD F Cockernest Essie of Hero Ragnar Susanne

2015-08-23 Sölvesborg SBK
Occis Ticket Online Bark Ingemar

2015-08-15 Mullsjö SBK
RLD A AGD I AGHD I Cannervikens Isla The Queen Andersson Stefan

2015-07-05 Sölvesborg SBK
Cockett's Curry Hemmingsson Bertil

2015-07-04 Sölvesborg SBK
LD STARTKLASS S™KH I Occis Standby Ticket Persson Pernilla

2015-06-13 Upplands Väsby SBK
RLD N Winline's Talk About Me Ferm Gunnel

2015-05-19 Ockelbo SBK
Hollyoaks Pepsi Lindgren Laila

2015-05-16 Norrköping SBK
TJH(RDH) Stawaskogens Troy Widén Marie

2015-05-09 Örkelljunga SBK
Cathy-Holly Vom Livendahl Lundahl Ken

2015-04-26 Nyköping SBK
SE VCH Blue Cheyenne's Looker Blixt Curt

2015-03-21 SBK
Angsmo's Rocky Raccoon Hemmingsson Bertil

2014-10-11 Tollarp SBK
RLD A Drömflockens Lady Merry Von Gegerfeldt C

2014-09-20 Jönköping SBK
Ricemountain's Pommac Österlund Lasse

2014-09-06 Tollarp SBK
Ricemountain's Zingo Persson Pernilla

2014-06-29 Västerås SBK
SE VCH LV CH SE U(U)CH Flashdance Hungry Eyes Jacobsson Sten
SE VCH SE U(U)CH Flashdance Hot Stuff Jacobsson Sten
SE VCH Flashdance Forbidden Love Jacobsson Sten

2014-05-31 Sjöbo SBK
Kompis Von Gegerfeldt C

2014-05-06 Karlskrona SBK
S™KH I Puppy Dream's Jason Segel Bark Ingemar

2014-04-12 Bjuv SBK
Lönnbackens Flaming Parrot Adamsson Louise

2014-03-30 Svenljunga SBK
Bergkällans Calvin Klein Olsson Anders

2014-03-23 Skanör SBK
Strandmarkens Juliette Klein Christer

2014-03-22 Skanör SBK
Strandmarkens Morning Mist Von Gegerfeldt C

2014-03-08 Uddevalla SBK
SE VCH LPI RLD N RLD F Blancock's The First of Them All Russberg Inger

2013-10-12 Vetlanda SBK
Big Green Walley's Kajsa-Kavat Melanoz Carina
Mångsysslarens Häftiga Hälga Melanoz Carina
Mångsysslarens Härlige Helmer Melanoz Carina
Mångsysslarens Fräcke Fritjof Melanoz Carina
Mångsysslarens Finurlige Fingal Melanoz Carina

2013-09-08 Norrtälje SBK
Stawaskogens Gry Öjerstedt Hans

2013-09-07 Värmdö SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Merry Cocktails Adorable Ogebjer Lorentz

2013-08-25 Waxholm SBK
SE VCH Stawaskogens Myra Halvarsson Sune

2013-06-27 Västerås SBK
SE U(U)CH Westridge Sweet Need For Speed Jacobsson Sten
Sätra's Gibson Firebird Jacobsson Sten

2013-06-26 Västerås SBK
Stawaskogens Qira Jacobsson Sten

2013-06-16 Skellefteå SBK
Småviltjägarens Cfs Gabrielle Lundgren David

2013-05-26 Smålandsstenar SBK
Sjösvängens Vild Och Galen Bengtsson Thomas

2013-05-12 Göteborg SBK
Kåpåsens Deutz Rose Jadepalm Kristina

2013-04-20 Jönköping SBK
Blå Ängeln's I-Want-Love Gustafsson Mikael

2013-04-20 Växjö SBK
Cocos Ryberg Mikael

2013-03-09 Uddevalla SBK
SE VCH LPI LPII Vitahotellets Tanja Tamburin Russberg Inger

2012-10-20 Örkelljunga SBK
Tadington's Dawn Patrol Lundahl Ken
SE VCH Tadington's Sleepwalker Lundahl Ken

2012-09-16 Gnesta SBK
Allert's Famous Grouse Pettersson Bengt
Fyrstjärnans Design Pettersson Bengt
Fyrstjärnans Unique Design Pettersson Bengt

2012-09-15 Bbrås SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M Zeltzin's Roc Ya Body Österlund Lasse

2012-07-16 Revinge SBK
SE VCH Oakbeach Love Me Gently Lundin Maria

2012-06-27 Västerås SBK
SE VCH SE U(U)CH Westridge Sweet'n Spicey Jacobsson Sten

2012-05-26 Örkelljunga SBK
Tadington's A Secret Place Wrambeck Monique
SE VCH Tadington's Poison Was The Cure Wrambeck Monique
Tadington's Truth Be Told Wrambeck Monique
Tadington's Crush'em Wrambeck Monique

2012-05-26 Tollarp SBK
Cockett's Texas Almqvist Lars

2012-05-17 Katrineholm SBK
Funny Lion Micke Strömbäck Marie-Loui

2012-05-12 Bjuv SBK
Mixed Dream's Rosie M Banks Lundahl Ken

2012-04-29 Gnesta SBK
SE VCH LPI LPII Jutrix Hot Or Not Brink Yvonne
Jutrix Summerthyme Brink Yvonne

2012-04-22 Östervåla SBK
Tans & Tins Lord Cavin Hawée Göran

2012-04-21 Norrköping SBK
Love Cox's Latte Macchiato Kronqvist Anders

2012-04-21 Åhus SBK
Cockett's Kentucky Almqvist Lars

2012-04-21 Karlshamn SBK
RLD N Cockett's Julkringla Persson Pernilla

2012-03-31 Örkelljunga SBK
DK UCH AT CH Riondel Riddick's Cronical From Fur Adamsson Louise

2011-11-19 Karlskrona SBK
Himlahunden Nyponros Bark Ingemar

2011-10-16 Bjuv SBK
C.I.E. NORD UCH JEUW-11 VWW-18 Allert's Emabla Evert Wrambeck Monique
SE VCH SE U(U)CH Suncox Wish Upon A Star Wrambeck Monique
SE U(U)CH A'special One Well Done Wrambeck Monique
Turtle Dove's Everlasting Love Wrambeck Monique
SE VCH Bricocks Rhododendron Wrambeck Monique
SE VCH Bricocks Pier Angeli Wrambeck Monique

2011-10-01 Solnasundbyberg SBK
Guns Choice Black Gnat Hultin Ammie

2011-10-01 Botkyrka SBK
SE VCH Bizzhaie V-As You Like It Hult Ingrid

2011-09-17 Lillaedet SBK
SE VCH Westerner Lifetime Love Andersson Owe

2011-08-28 Bergby SBK
SE VCH Merry Cocktails Ebony Söderström Monica

2011-08-13 Bjuv SBK
KBH V-05 WW-06 C.I.E. DK UCH PL CH LU CH Travis Hold On to Your Dream Lundahl Ken

2011-07-28 Flen SBK
Woodmore's Kreta Lind Åsa

2011-06-18 Örebro SBK
SPH I Stawaskogens Lazer Adamsson Louise

2011-06-12 Bjuv SBK
Westerner Lifeline Wrambeck Monique

2011-05-29 Bjuv SBK
Merry Cocktails Honour Lundahl Ken
King Wizard Olivia Lundahl Ken
Näckrosdammens Sophia LorÚn Lundahl Ken

2011-05-21 Kumla SBK
Eventide's Elfranger Gustavsson Bengt

2011-05-20 Storastrand SBK
Ah-Tib's Fury Andersson Owe

2011-05-18 Buuv SBK
SE VCH NO VCH Pipaluk's Patrik Swayze Wrambeck Monique
SE U(U)CH Occis Dream Ticket Wrambeck Monique
SE U(U)CH Occis Dream Mile Wrambeck Monique

2011-05-14 Botkyrka SBK
SE LCH Stawaskogens Melizza Hult Ingrid

2011-05-08 Vallentuna SBK
Blue Cheyenne's Heartbreaker Hultin Ammie
SE VCH SE U(U)CH RLD N RLD F RLD A Manaca's Join The Joyride Hultin Ammie

2011-05-07 Askersund SBK
SE VCH LPI RLD N RLD F Strawberry Line's Korona Ragnar Susanne

2011-05-07 Sölvesborg SBK
Cockett's Matteo Ljunggren Felicia

2011-04-09 Mjölby SBK
SE VCH NO VCH Line Sam Clever'n Nice Hansson Hans-Erik

2011-04-03 Eskilstuna SBK
Westridge Sweet As Honey Stangvik Stig

2011-03-20 Sjöbo SBK
LPII A'special One Future Attack Von Gegerfeldt C

2010-11-21 Bjuv SBK
Backhills Ursula Andrews Adamsson Louise

2010-11-21 Bjuv SBK
Bonnets Koccer Kaje Lundahl Ken

2010-11-20 Vallentuna SBK
Manaca's Head Over Heels Ferm Gunnel
SE VCH SE U(U)CH Manaca's Live Long and Prosper Ferm Gunnel
Dancing Feet's Sound of Music Ferm Gunnel
SE VCH Zeltzin's First in Line Ferm Gunnel

2010-10-30 Örkelljunga SBK
Cockergold Yes Im Rich Carlsson Stellan
SE VCH Jutrix Water Mint Carlsson Stellan
Tadington's Morning Star Carlsson Stellan

2010-10-30 Alunda SBK
Meryl Desert Rose Lindgren Thomas

2010-10-23 Eskilstvna SBK
Occis Dream Team Holmertz Tommy

2010-10-16 Skede SBK
Mångsysslarens Enastående Engla Liew Anita
Mångsysslarens Eminente Elmer Liew Anita
Mångsysslarens Emotionelle Emrick Liew Anita

2010-10-16 Bjuv SBK
Perchwater Model of The World Adamsson Louise
Emba's Mr Brolle Adamsson Louise
Bonnets Koccer Knut Adamsson Louise
Day Light Vom Österreichring Adamsson Louise

2010-10-03 Gävle SBK
LPI Witch-Hunt's Drive Westman Anne

2010-10-03 Tollarp SBK
SE VCH Coola Cox Vega Gyllensten Elisabeth
Coola Cox Orion Gyllensten Elisabeth

2010-10-02 Skara SBK
SE VCH Sjösvängens Flitig Som En Myra Burge Claes-Eric
SE VCH Sjösvängens Håll Truten Burge Claes-Eric
Sjösvängens Håll Fast Burge Claes-Eric
Sjösvängens Måntroll Burge Claes-Eric

2010-09-26 Vallentuna SBK
SE VCH Dancing Feet's Walzing Lady Hultin Ammie
SE VCH Occis All of My Dreams Hultin Ammie

2010-09-19 Lulea SBK
Mighty Fall's Sleeping Bear Öhman Dick

2010-09-19 Karlshamn SBK
SE SPCH LPI LPII LPIII SE AG(HOPP)CH LPIII SE AGCH SE LCH Witch-Hunt's Elton John Eriksson Ronny

2010-09-18 Forshaga SBK
RLD N RLD F Jaktia Erik Lind Peter

2010-08-28 Örkelljunga SBK
SE VCH Jutrix White Daisy Adamsson Louise

2010-08-21 Gävle SBK
RLD N RLD F Iagos Taco Enblom Eva

2010-08-14 Växjö SBK
SE U(U)CH NO UCH Häljans Dancing Future Axelsson Kia

2010-08-07 Södertälje SBK
Fyrstjärnans Star in Heaven Stellberg Benita

2010-06-13 Bjuv SBK
RLD N RLD F Bonita Vista Pirro Lundahl Ken

2010-06-12 Nacka SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Merry Cocktails Scarlet Magnuson Lars

2010-05-30 Frövi SBK
SE VCH Allert's Amaretto Keskinen Martti

2010-05-23 Skellefteå SBK
SE VCH Vignett's My Last Dream Lundgren David

2010-05-22 Vallentuna SBK
SE VCH Tans & Tins Blue Moon Johansson Pia
Tans & Tins Royal Blue Johansson Pia
Tans & Tins Prince of Orange Johansson Pia
SE VCH SE U(U)CH Tans & Tins Angeleyes Orange Johansson Pia
Tans & Tins Peach Princess Johansson Pia

2010-05-15 Malung SBK
SE VCH Pågus Nougat Andersson Kent

2010-05-09 Vallentuna SBK
Honeywater's Diamond in The Rough Axelsson Roberto

2010-05-02 Vaxjö SBK
Honeywater's Rio Bravo Axelsson Kia
Manaca's Prim and Proper Axelsson Kia

2010-04-24 Halmstad SBK
Bergkällans Dodge Lancer Sannum Gullan

2010-04-18 Södertälje SBK
Gracewood's Midnight Cruiser Hult Ingrid

2010-04-17 Solnasundbyberg SBK
SE VCH SE U(U)CH Honeywater's Wings of Eagels Hultin Ammie

2010-04-17 Östhammar SBK
Stawaskogens Hoss Brandt Bengt-Olof

2010-04-11 Falsterbo SBK
LPI Cockett's Lakritspärla Björkqvist Cronje

2010-04-10 Vallentuna SBK
Flashdance Exciting Dream Axelsson Roberto

2010-03-27 Kumla SBK
Banducia Oden Bergström Elisabeth

2010-03-06 Bjuv SBK
Kriss Top's Reach For The Moon Adamsson Louise
Kriss Top's Papermoon Adamsson Louise
Strandmarkens Hortensia Adamsson Louise

2009-11-21 Vallentuna SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Black Mica's Fart Och Fläkt Hultin Ammie
Seapower Follow The Sun Hultin Ammie
Blue Runes Shall Never Surrender Hultin Ammie
SE VCH LPI Blue Runes First of The Few Hultin Ammie
Honeywater's Apple Pie Order Hultin Ammie
SE VCH SE U(U)CH Tolinka Focaccia Hultin Ammie

2009-11-21 Bjuv SBK
Kriss Top's Over The Moon Adamsson Louise
SE VCH SE U(U)CH DK CH(U) DK V-11 Occis Just Dream Adamsson Louise
SE VCH Strawberry Line's Lost in Magic Adamsson Louise

2009-11-21 Veberöd SBK
Diamonhill's Wild at Heart Von Gegerfeldt C

2009-11-07 Tjörn SBK
Cockerqueen's Lemon Meringue Pie Henriksson Monica

2009-11-01 Heby SBK
Paisley's One Step Ahead Edlund Marie

2009-10-31 Eskilstuna SBK
SE VCH RLD N RLD F Bissy Strömbäck Marie-Loui

2009-10-24 Kungsbacka SBK
Bernerbitens Majblomma Andersson Anna-Carin

2009-10-24 Örkelljunga SBK
SE VCH Jutrix White Daisy Björkqvist Cronje

2009-10-24 Anklam Sjöbo SBK
Puppy Dream's Eddie Cahill Von Gegerfeldt C

2009-10-18 Sala SBK
Dualdigni's Keep Smiling Hawée Göran

2009-10-11 Sölvesborg SBK
RLD N Lönnbackens Mango Hemmingsson Bertil

2009-10-10 Vänersborg SBK
E'pusst Russberg Inger

2009-10-04 Sävsjö SBK
Mångsysslarens Diviga Disa Liew Anita
Mångsysslarens Driftige Didrik Liew Anita
Windendavour's Isle of Mist Liew Anita

2009-10-04 Värnamo SBK
Westerner Snowman Axelsson Kia

2009-10-03 Gävle SBK
Guns Choice Black Adder Westman Anne

2009-10-03 Åsbro Kursgård SBK
Tekmate's Althea Keskinen Martti

2009-09-26 Göta SBK
LPI LPII LPIII Solid Harmony's Indication Dahlstedt Ingela

2009-09-20 Kungsbacka SBK
Diamonhill's Rum N'raisin Lindqvist Göran

2009-09-19 Åkersberga SBK
SE VCH SE U(U)CH US CH Dragongårdens Sunny Side of Theroad Ahlén Ib

2009-09-06 Tollarp SBK
SE VCH Coola Cox Ice-CoffÚ Almqvist Lars
SE VCH Coola Cox Hot-Moccá Almqvist Lars

2009-09-06 Uddevalla SBK
SE VCH Bizzhaie Seagull Russberg Inger

2009-08-29 Katrineholm SBK
Guldkulans Hey Jude Lind Åsa

2009-08-23 Umeå SBK
Blue Runes Finest Hour Lundmark Margareta

2009-08-23 Bjuv SBK
Kriss Top's Toulouse Adamsson Louise
Kriss Top's Verona Adamsson Louise
Kriss Top's Barcelona Adamsson Louise
Emba's Mr Grant Adamsson Louise
Occis Smile and Dream Adamsson Louise
Occis Dreamcatcher Adamsson Louise

2009-08-22 Häverö SBK
Merry Cocktails Starlet Söderström Monica

2009-08-14 Ronneby SBK
Lönnbackens Lovely Lady Sjösten Roland

2009-08-08 Örkelljunga SBK
Puppy Dream's Jorja Fox Borg Vogel Ingrid

2009-06-14 Umeå SBK
Puttifar Pandora Goes Fast Asplund Elisabet
SE VCH LPI LPII LPIII RLD A RLD M Vignett's Count With Me Asplund Elisabet

2009-06-13 Stehag SBK
Shellbygårdens Diablo Drakula Olsson Ann

2009-06-09 Holmsund SBK
X-Paws Xpress Wacek Christine
LPI LPII TJH(RDH) X-Paws Xplosive Wacek Christine
X-Paws Xpert Wacek Christine

2009-05-30 Flen SBK
LPI RLD N RLD F RLD A Subarasii Fantastic Biscaya Hult Ingrid

2009-05-25 Olofström SBK
Örnholmens Ajax Karlström Alf

2009-05-24 Grums SBK
Westerner Dressed to Party Andersson Kent

2009-05-23 Örkelljunga SBK
SE VCH Travis Miles to Go Ljunggren Felicia
Suncox Nighty Night Ljunggren Felicia
SE VCH SE U(U)CH Suncox Night Wish Ljunggren Felicia
SE VCH SE U(U)CH Backhills Ravishing Design Ljunggren Felicia

2009-05-10 Borås SBK
Merry Cocktails Quicksilver Olsson Anders

2009-05-10 Toröd SBK
Vitahotellets Cecilia Cello Nilsson Benny

2009-05-10 Skellefteå SBK
Småviltjägarens Ceb Pippi Örnkloo Torsten

2009-04-25 Skara SBK
Sjösvängens Nitar Och Läder Öhrn Andreas
Sjösvängens Håll Masken Öhrn Andreas

2009-04-25 Örkelljunga SBK
SE U(U)CH Apelhöjdens Octopussy Lundin Maria
SE VCH Tadington's Rusty Moon Lundin Maria

2009-04-19 Vallentuna SBK
SE VCH Flashdance Dazzling Flower Berglund Stefan

2009-04-19 Kungsbacka SBK
SE VCH Strandmarkens Party of Five Andersson Anna-Carin

2009-04-18 Göteborg SBK
Zetterlines Boogie Back to Texas Hansson Daniel

2009-04-18 Vallentuna SBK
SE VCH Tolinka Semifreddo Johansson Pia

2009-04-18 Nynäshamn SBK
SE VCH Bizzhaie Unskinny Bop Pettersson Bengt

2009-04-05 Åkersberga SBK
Sätra's Jive Ahlén Ib

2009-04-04 Osby SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A Meitas Mascot Mascarpone Adamsson Louise

2008-11-02 Sävsjö SBK
RLD N RLD M Mångsysslarens Charmiga Carmen Axelsson Kia
Mångsysslarens Charmante Casanova Axelsson Kia

2008-10-25 Sollefteå SBK
Woodmore's Hilton Sondell Birgitta

2008-10-18 Örkelljunga SBK
NORD VV-12 Aro's Blue Serenade Carlsson Stellan
SE VCH Tadington's Velvet Touch Carlsson Stellan
Tadington's Angel On My Shoulder Carlsson Stellan
Line Sam Zinfandel Carlsson Stellan

2008-10-05 Bjuv SBK
Kriss Top's Florens Adamsson Louise
Bonnets Jeopardy Adamsson Louise
Bonnets Haba-Nera Adamsson Louise
Kriss Top's Singapore Sling Adamsson Louise
Abbadon's Cerberus Adamsson Louise
Ingrid's Lover Boy of Classic Line Adamsson Louise
Strandmarkens Blue Moon Adamsson Louise

2008-10-05 Kista SBK
SE VCH Flashdance Daffodil Berglund Stefan

2008-10-04 Karlskrona SBK
Himlahunden Bamse Edner Helene

2008-09-28 Strängnäs SBK
SE VCH Panhur's Amazing Power Knutsson Lennart

2008-09-27 Tollarp SBK
Drömflockens Candy Brorsson Anders

2008-09-13 Göteborg SBK
Bonita Vista Carissima Wadman Sarah

2008-08-31 Märsta SBK
Gladwin's I Love Zo‰ Färnefors Agnetha

2008-08-31 Dala/Floda SBK
Ah-Tib's Seven Minutes to Midnight Knutsson Lennart

2008-08-30 Timrå SBK
LPI Keonomis Mimulus Carlsson Margaretha

2008-08-23 Björsta SBK
LPI Black Mica's Kör Så Det Ryker Pettersson Bengt

2008-08-09 Örkelljunga SBK
Tadington's Next Stop Paradise Borg Vogel Ingrid

2008-07-30 Olofström SBK
LPI RLD N RLD F Lönnbackens Fudge Hemmingsson Bertil

2008-05-25 Ockelbo SBK
Fairandsquare Beloved-By-Me Westman Anne
SE VCH SE U(U)CH Frostwork's Winterfields Westman Anne

2008-05-11 Sollefteå SBK
LPI LPII Paisley's Well-Wisher Sondell Birgitta

2008-05-10 Örkelljunga SBK
SE VCH Tadington's Sleeping With Lions Lundin Maria

2008-05-10 Veberöd SBK
Puppy Dream's Anna Bellknap Von Gegerfeldt C

2008-05-03 Bollnäs SBK
SE VCH Manaca's Equal With Ease Enblom Eva

2008-05-01 Tjörn SBK
SE U(U)CH DK UCH Allert's Victory Lap Sjunnesson Andreas

2008-04-19 Vallentuna SBK
SE VCH Stora Barnviks For The Finest Nose Hawée Göran
Westerner Time to Shine Hawée Göran

2008-04-13 Kungsbacka SBK
Cocker Princess Tjorven Tjärnström Stellan

2008-04-13 Hofors SBK
Atacama's Endless Lessie Enblom Eva

2008-03-30 Värnamo SBK
LPI LPII LPIII Estrinah's Edwina Melanoz Carina
SE VCH SE U(U)CH LPI Jutrix Headlight Melanoz Carina

2008-03-15 Mjölby SBK
Wildthyme Raven Ragnar Susanne
SE VCH LPI LPII Jutrix Highlight Ragnar Susanne

2008-03-15 Falkenberg SBK
LPII Pearl Harbour Moon Walker Bengtsson Thomas

2008-03-15 Eskilstuna SBK
SE VCH SE U(U)CH LPI LPII Dualdigni's Keep The Stage Stangvik Stig

2008-03-08 Lilla Edet SBK
SE VCH Trinnöja's Tikka-Masala Dahlstedt Ingela

2007-10-21 Kista SBK
SE VCH Atacama's Caktus Blomma Holmertz Tommy

2007-10-20 Grums SBK
Westerner Ten Silver Drops Andersson Kent

2007-10-20 Sävsjö SBK
Mångsysslarens Bländande Bässie Axelsson Kia
SE AG(HOPP)CH Mångsysslarens Behändiga Bärtha Axelsson Kia
Mångsysslarens Bedårande Britta Axelsson Kia
Mångsysslarens Bestämda Bätzy Axelsson Kia
Mångsysslarens Berömde Bernard Axelsson Kia

2007-10-20 Lilla Edet SBK
LPI Westerner Happy Hangover Andersson Owe

2007-10-15 Umeå SBK
LPI LPII Wildthyme Grouse Wacek Christine

2007-10-13 Knickarp SBK
SE VCH LPI LPII LPIII Crazy-Citka Carlsson Stellan

2007-10-06 Oskarshamn SBK
Fancy Paws Juwel of Tiara Hemmingsson Bertil

2007-09-30 Mönsterås SBK
Brightwood's Glen Ord Melanoz Carina
Cockett's Princess of Lovely Dreams Melanoz Carina
Light Sound Maria Melanoz Carina
Lönnbackens Jolanda Melanoz Carina
Puppy Dream's Diane Keaton Melanoz Carina
Windendavour's Electric Boogie Melanoz Carina

2007-09-29 Timrå SBK
SE VCH Keonomis Together Åsén Staffan

2007-09-22 Södertälje SBK
Cannervikens Spanish Eyes Stellberg Benita

2007-09-22 Eskilstuna SBK
LPI Love Cox's Blue Bacopa Lantz Åsa

2007-09-16 Valdemarsvik SBK
SmokescreÚn's Vimsiga Vera Ragnar Susanne
SmokescreÚn's All Shook Up Ragnar Susanne

2007-09-02 Växjö SBK
Cockerqueen's Follow My Heart Gunneriusson I

2007-09-01 Bjuv SBK
Bonnets Filippa Björkqvist Cronje
Bonnets Irwe Björkqvist Cronje
SE U(U)CH CH UCH Strandmarkens For Emily Whenever Björkqvist Cronje
Occis All You Have to Do Is Dream Björkqvist Cronje
SE U(U)CH Occis Dreamworld Björkqvist Cronje
SE U(U)CH DK CH(U) Occis Keep The Dream Alive Björkqvist Cronje
SE U(U)CH Occis Clockstopper Björkqvist Cronje

2007-08-09 Timrå SBK
Keonomis Who Knows Carlsson Margaretha

2007-08-04 Sävsjö SBK
Windendavour's Eden Flower Axelsson Kia

2007-07-19 Brotorp SBK
SE VCH SE U(U)CH Flashdance Betty Boop Halvarsson Sune
SE VCH Flashdance Crazy in Love Halvarsson Sune

2007-07-08 Varberg SBK
Shakima's Dark Eye Andersson Anita

2007-06-09 Halån SBK
Murbräckans Tracy Chapman Sondell Birgitta

2007-06-02 Ronneby SBK
Occis Daydreamer Eriksson Ronny

2007-06-02 Björsta SBK
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M Bizzhaie Ride The Wind Pettersson Bengt

2007-05-26 Enköping SBK
SE AGCH Spader Madame Bandit Queen Berg Peter

2007-05-13 Jönköping SBK
Kappereds Lasse Gunneriusson I

2007-05-13 Basta SBK
SE U(U)CH Gracewood's Jump For Joy Brolin Gunnel

2007-04-28 Åkersberga SBK
SE VCH LPI Tolinka Figo Ahlén Ib

2007-04-25 Allatorp SBK
Cybercock's Phoenix Star Bark Ingemar

2007-04-22 Vallentuna SBK
Lönnbackens Survivor Johansson Pia

2007-04-21 Vallentuna SBK
Apelhöjdens Hope'n Dream Färnefors Agnetha
SE VCH RLD N RLD F Westerner Love On Time Färnefors Agnetha

2007-04-15 Toröd SBK
Matchpoint's Hasta La Vista Nilsson Benny

2007-04-15 Kungsör SBK
Babsan's Donny Knutsson Lennart

2007-04-01 Värmdö SBK
Murbräckans Bell Canto Ahlén Ib

2007-01-13 Perstorp SBK
SE VCH Cockett's Gräddkola Persson Kerstin

2006-11-04 Motala SBK
SE U(U)CH Medeba's Great Blue Pleasure Ragnar Susanne

2006-10-28 Valdemarsvik SBK
SmokescreÚn's Hula Hula Ragnar Susanne

2006-10-22 Ågesta SBK
SE VCH LPI Love Cox's Stop Look Listen Berg Peter

2006-10-15 Vallentuna SBK
SE VCH Perchwater Misty-Blue Lamminen Juhani

2006-10-07 Skara SBK
SE VCH LPI Cockados Highland Fling Andersson Stefan

2006-10-01 Sölvesborg SBK
Cockett's Mintchoklad Ljunggren Felicia

2006-09-30 Vallentuna SBK
SE VCH LPI LPII LPIII Dragongårdens Inside Out Ferm Gunnel

2006-09-30 Solna SBK
Bizzhaie O Zabadou Skarin Bengt

2006-09-10 Österåker SBK
Sätra's Stormwind Rainsson Agneta

2006-09-02 Bjuv SBK
Fjärilens Bergamott Karlsson Jörgen

2006-09-02 Björsta SBK
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Bizzhaie Look at Chivas Pettersson Bengt

2006-08-19 Sjöbo SBK
SE VCH Fjärilens Ylang Ylang Rydén Ruby

2006-08-13 Varberg SBK
Mayday Mailly Andersson Anita

2006-07-03 Allatorp SBK
Trollebergarens Buzzy Bark Ingemar

2006-06-17 Valdemarsvik SBK
LPI Avas Anemon Wall Krister
Sätra's Allt I Hemmet Wall Krister
LPI SmokescreÚn's Zerberus Wall Krister

2006-05-28 Sollefteå SBK
SE VCH Paisley's Up Up and Away Sondell Birgitta

2006-05-20 Gällivare SBK
SE AG(HOPP)CH SE AGCH Frostwork's Blessed From Above Larsson Ingalill

2006-05-07 Pålsbo SBK
Manaca's Zilch For A Peach Jönsegård Anita

2006-04-22 Veberöd SBK
LPI Puppy Dream's Nicole Kidman Carlsson Stellan

2006-04-01 Oxelösund SBK
Zambell's Creme Caramel Holmertz Tommy

2006-04-01 Oxelösund SBK
LPI Daltonare Deep Bee Holmertz Tommy
SE VCH Lordlike's Lois Lane Holmertz Tommy

2006-03-25 Laholm SBK
Cockett's Wild Wonder Eriksson Christer

2005-11-27 Laröd SBK
Peach Passion's Intenzo Lundin Maria

2005-11-26 Laröd SBK
Dansa Carlsson Stellan

2005-11-06 Gälltofta SBK
Summer Girl's Teddy Håkansson Nils-Håkan

2005-10-22 Sävsjö SBK
RLD N Mångsysslarens Allvetande Alva Melanoz Carina
RLD N Mångsysslarens Ambitiösa Alma Melanoz Carina
Mångsysslarens Allsidige Allan Melanoz Carina
Mångsysslarens Aktive Attila Melanoz Carina
Mångsysslarens Avige Arvid Melanoz Carina

2005-10-01 Nyköping SBK
Lynwater Vanilla Blixt Curt

2005-10-01 Grums SBK
Chroje Molly Andersson Kent
Chroje Bibbi Andersson Kent

2005-10-01 Alvesta SBK
SE VCH Manaca's On Duty Gustafsson Mikael

2005-09-25 Tollarp SBK
Summer Girl's Kanel Håkansson Nils-Håkan
Allert's Trust My Step Håkansson Nils-Håkan

2005-09-18 Skövde SBK
LPI Westerner Time of Day Burge Claes-Eric
Sjösvängens Våt Å Go I H Två O Burge Claes-Eric

2005-09-17 Sunne SBK
Cockermine's Galaxie Dream Andersson Kent

2005-09-03 Alingsås SBK
Jazz Up's Anna Karenina Andersson Per-Olof

2005-08-13 Falkenberg SBK
Fashionpack's Antonio Banderas Dahlberg Göran

2005-07-24 Umeå SBK
Snowcock's Bright Angel Forsberg Peter

2005-06-12 Tollarp SBK
Tatiana Lady Madonna Håkansson Nils-Håkan

2005-05-29 Ågesta SBK
SE VCH LPI Love Cox's Blue Heaven Hjälm Leif

2005-05-28 Tollarp SBK
SE VCH LPI LPII Bright Dream's Black Is Black Håkansson Nils-Håkan

2005-05-28 Kumla SBK
Panhur's Unblushing Angel Gustavsson Bengt
SE VCH LPI LPII Wedelta's Midwinter Wind Gustavsson Bengt

2005-05-22 Trollhättan SBK
SE VCH SE U(U)CH NO UCH NO VV-11 Perchwater Mr Rainbow Andersson Per-Olof
SE VCH NORD UCH Perchwater Blue Queen of Magic Andersson Per-Olof

2005-05-22 Grödinge SBK
Gildas Blue Diamond Dust Ahlqvist Anders

2005-04-23 Tjörn SBK
Big L's Hot Feeling Lindahl Eleonor

2005-04-23 Veberöd SBK
Bright Dream's Windsurfer Almqvist Lars

2005-04-16 Vänersborg SBK
Solbo's Sigge Russberg Inger

2005-04-09 Alingsås SBK
Sugarstick's Moonface Jadepalm Kristina

2005-04-02 Karlstad SBK
Backhills Just Can't Wait Holmsten Sven-Einar

2005-03-26 Flen SBK
Emba's Mr Mozart Chocolate Lamminen Juhani

2004-10-09 Hörby SBK
Honey Jönsson Inge

2004-10-03 Häggeberg SBK
SE VCH LPI LPII Lynwater Ling Gunneriusson I
Sjösvängens Håller Takten Gunneriusson I

2004-09-11 Alingsås SBK
Påmonas Isa Dora Andersson Owe

2004-08-15 Gnesta SBK
Mamelu's Babsan Pettersson Bengt

2004-06-11 Arvidsjaur SBK
Vignett's Maybe My Chans Wacek Christine

2004-05-16 Järvsö SBK
Barecho Evening News Brandt Bengt-Olof

2004-05-08 Hallsberg SBK
Wedelta's Robin Hood Gustavsson Bengt

2004-04-04 Mönsterås SBK
SmokescreÚn's Victory Tilly Melanoz Carina

2003-11-16 Götene SBK
SE VCH SE AG(HOPP)CH SE AGCH SE LCH Tullebyns Two For The Show Larsson Birger

2003-11-09 Ågesta SBK
Muskot Berg Peter

2003-10-18 Flen FLENS BRUKSHUND
Bizzhaie Jenghis Khan Lamminen Juhani

2003-10-05 Arvidsjaur ARVIDSJAUR BRUK
Vignett's Suitability Wacek Christine

2003-09-27 Gnesta SBK:S SÖRMLANDS
Meryl Imagine Larsson Ingalill

2003-09-21 Härnösand HÄRNÖSAND BRUKS
SE U(U)CH Bright Mornings Liberty Eriksson Torbjörn

2003-09-13 Alunda OLANDSTRAKTENS
Merry Cocktails Black Pearl Berglund Stefan

2003-08-17 Gävle GÄVLE BRUKSHUND
LPI TJH(RDH) Searover Mickey Mouse Westman Anne

2003-07-15 Backamo SVENSKA SCHÄFER
SE VCH LPI NO VCH Line Sam Proud Memory Russberg Inger

2003-05-24 Smedtorpet MÖNSTERÅS BRUKS
LPI Peach Passion's Dixieland Melanoz Carina

2003-05-24 Ljungbyhed SÖDERÅSEN BRUKS
Zvenskens Zound of Muzic Dådring Helena

2003-03-23 Sävsjö SÄVSJÖ BRUKSHUN
LPI Windendavour's Ultimate Girl Liew Anita

2002-10-12 Höör HÖÖR BRUKSHUNDK
Strandmarkens Gold Glow Almqvist Lars

2002-10-06 Malmö SBK:S MALMÖ-AVD
Peach Passion's Black Rose Isberg Ronny

2002-09-21 Olofsfors NORDMALINGS BRU
SE VCH Vignett's Outsider Gyllensten Elisabeth

2002-09-15 Järvsö JÄRVSÖBHK
Cockermine's Idifix Brandt Bengt-Olof

2002-07-25 Varberg VARBERGSBK
Sjösvängens Midnight Dark Wing's Andersson Anita

2002-06-02 Kumla SBK
Wedelta's Latin King Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Jacobsson Sten

2002-04-27 Varberg SBK
Kåpåsens Ester Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Andersson Alf

2002-04-20 Helsingborg SBK
SE VCH LPI Vidblickens Charlotte Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Carlsson Curt

2002-03-09 Kungsbacka SBK
Jazz Up's Sognatore Azzurro Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Oskarsson Elisabeth

2001-11-25 Falkenberg SBK
Grimsholmen Robin Hood Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Andersson Alf

2001-10-27 Södertälje SBK/AFR
Bokers' Circle-Of-Life Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Larsson Ingalill

2001-10-06 Södertälje SBK
Barecho All Over Again Genomförd MH-beskrivning Larsson Ingalill

2001-07-17 Kopparbo SBK/AFRS
SE VCH Atacama's Öhman Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Lindberg Lennart

2001-06-09 Sandviken SBK
LPI Catechism Cat Whistle Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Brandt Bengt-Olof

2001-05-12 Sthlm Sö SBK
LPI LPII Skvattrams Drömprinsen Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Hagman Marianne

2000-07-18 Varberg SBK
Meryl Fly High to Astro Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Andersson Anita

2000-06-20 V:a Medelpad SBK
LPI LPII Senjisfinx Play It Again Sam Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Börjesson Barbro

1999-10-10 Sunne SBK
Skycocks Old Crow Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Andersson Owe

1999-09-11 Solna/Sundbyber SBK
LPI LPII LPIII Honey-Drop Chadwick Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Danielsson Åsa

1999-08-01 Olandstrakten SBK
Sätra's Kramer Boy Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Hagman Marianne

1999-05-16 Vällingby SBK
SE VCH NO VCH Bolton's Fargo Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Söderlund Lena

1999-05-08 Mellerud SBK
LPI Vitahotellets Kråkguld Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Russberg Inger

1998-10-25 Uppsala SBK
LPI Matchpoint's Coffee Bean Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Eriksson Torbjörn

1998-02-22 Kallebäck SBK
Golden Grace Smooth Criminal Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Hildebrand Lars

1997-10-18 Jönköping SBK
Farnöte's Amiant Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Ahlén Ib

1997-03-23 Jönköping SBK
Farnöte's Akvamarin Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Ahlén Ib


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2018-11-01 / Page updated 1 Nov 2018: cocker@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2018-10-16 / Information from the Swedish Kennel Club 16 Oct 2018